יום ראשון , 7 אוגוסט 2022
חדשות רצות

טיפים לבחירת שיש למטבח

המטבח בבית שלנו הוא פרט חשוב מאוד. השקעה במטבח בבית שלנו יכולה לאפשר לנו לשדרג באופן משמעותי מאוד את איכות החיים שלנו. יש הרבה מאוד דרכים להפוך את המטבח בבית שלנו לפרקטי ונוח יותר לשימוש לצד השקעה בעיצוב יוקרתי. על ידי הגדלה של משטחי העבודה במטבח ועל ידי בחירה של ארונות אחסון גדולים בו יוכל להיות לנו נוח יותר לבשל בו ארוחות גדולות. עוד מומלץ להחליט בשלב תכנון המטבח האם אנחנו רוצים שתהיה בו פינת אכילה שבה נוכל לאכול ארוחות קטנות או ארוחות בוקר. כל בחירה שנבחר למטבח כמו האם כדאי שיהיה לנו שיש למטבח או משטח גרניט, האם כדאי שארונות המטבח יהיו עם מגירות או אם מדפים נשלפים והצבע שיהיה למטבח עצמו יכולות להשפיע על איכות השימוש בו.

שיש למטבח

למה חשוב לשים בעת תכנון ובחירה של משטחי עבודה למטבח?

בעת תכנון ובחירה של משטחי עבודה למטבח חשוב לשים לב לאסתטיקה של המשטחים וגם לפרקטיות שלהם – כמה זמן הם מחזיקים מעמד, איך אפשר לנקות אותם, האם הם עמידים לחום וכדומה. בחירה של שיש למטבח יכולה להוות בחירה טובה מאוד למטבחים רבים בארץ. חשוב להדגיש שסוג משטח עבודה זה מתאים יותר למטבחים בפנים הבית או למטבחים חיצוניים שיש להם גג הגנה בפני הגשם ופחות למטבחים חיצוניים שחשופים לגשם. תכנון נכון של מטבחים צריך לכלול גם את ההחלטה איפה נציב את השיש ואת משטחי העבודה – האם על אי באמצע המטבח או הם נציב אותם בצורה של ר'.

מאיזה חומרים ניתן לבחור משטחי עבודה למטבח?

שיש למטבח מהווה חומר שנוח מאוד לנקות ולתחזק אותו לאורך שנים רבות. אם אנחנו לא אוהבים שיש אנחנו יכולים לבחור לבנות את משטחי העבודה ממטבח שלנו מגרניט, מקוורץ או מעץ. יש אנשים שגם בוחרים להתקין את משטחי העבודה במטבח שלהם ממתכת. הבחירה שמשטחי העבודה בבית שלנו יהיו משיש היא בחירה מועדפת כי היחס בין עלות החומר ובין הקלות שבה ניתן לשמר ולתחזק אותו לאורך שנים רבות היא מאוד כדאית ונוחה.

מה ההבדל המעשי בין משטח עבודה מעץ ומשטח עבודה משיש? ומה יותר טוב?

חשוב שנהיה מודעים שקיים הבדל גדול מאוד בין משטחי עבודה מעץ ובין משטחי משיש. משטחי עבודה מעץ יכולים להיות חומר גלם זול לבנות ממנו משטחי עבודה. התחזוקה שלהם קלה יחסית – אך לאורך מספר שנים הם עלולים לסבול מבלאי במיוחד כתוצאה ממגע עם מים ורטיבות שנפוצים מאוד כאשר אנחנו מבשלים. לעומתן בחירה של שיש למטבח יכולה לשמש אותנו למשך שנים רבות וקל יחסית לנקות אותו בעזרת חומרי ניקיון. חשוב לציין שלא ניתן לנקות שיש עם חומרי ניקיון חריפים מאוד שיכולים להשאיר עליו כתמים או שריטות. חומר השיש מהווה חומר גלם יקר יותר – אך מטבח שיש בו שיש הוא מטבח יוקרתי ויפה מבחינה אסתטית לכל הדעות. אם אין לנו הרבה כסף לרצף את כל משטחי העבודה במטבח שלנו משיש או מגרניט אנחנו יכולים לבחור לרצף רק חלק מהם בחומרים יקרים אלו ואת שאר המשטחים לרצף עם משטחי עץ מוקפדים.

Comments are closed.