יום ראשון , 7 אוגוסט 2022
חדשות רצות

היתרונות של פרופילי אלומיניום

אלומיניום הוא חומר גלם נפוץ במיוחד, וזאת בזכות מגוון היתרונות הרחב שלו (קל משקל, עמיד להפליא, חזק, נוח מאוד לעבוד איתו ובעל אסתטיקה נעימה). השימושים בחומר הגלם הזה רבים מאוד, ובין השאר כדאי להכיר את האופציה של פרופילי אלומיניום שאותם ניתן למצוא במקומות רבים בבתי מגורים ובבתי עסק.

כל השימושים של פרופיל האלומיניום

פרופילים מאלומיניום משמשים אותנו במסגרת ריצופי קרמיקה, כשבמקרים אלה התועלת היא גם פרקטית (שמירה על המרצפות) וגם אסתטית (הרמוניה נעימה לעין בין הקרמיקה לאלומיניום מצד אחד ומצד שני ניגוד בין הפרופיל לבין הריצוף – ניגוד שמוסיף עניין לחלל). שימוש אחר לטובת פרופילי פרקט, כלומר כשהמטרה היא לתחום רצפת פרקט שמוסיפה אלמנט יוקרתי וחמים למרחב. עוד שימוש אפשרי של פרופילי אלומיניום הוא כסף לדלת או כסף מדרגה. במקרה של פרופיל אלומיניום שהוא סף לדלת, מדובר על פתרון מוצלח למרווח בין הדלת לבין האריחים או הפרקט, ובמקרה של סף מדרגה המטרה היא בטיחות מרבית לכל מי שמשתמש במדרגות (וכן הגנה למדרגות עצמן מפני שחיקה מואצת).

בנוסף ניתן למצוא פרופילים שכאלה במקלחונים, שלטים, חלונות, קירות זכוכית, מערכות סולאריות ועוד.

למה כדאי להשתמש באופציה של פרופילי אלומיניום?

האלומיניום הוא כאמור קל משקל ובה בעת חזק מאוד. בהתאם גם פרופילי אלומיניום הינם קלי משקל מצד אחד ומצד שני חסונים ועמידים היטב. בהתאם החלון, המקלחון, סף הדלת או השלט לא יהיו כבדים יתר על המידה, והפרופיל ימלא את ייעודו במשך שנים רבות. עוד סיבה טובה לבחור פרופילים מאלומיניום היא שמדובר על חומר גלם שאינו מתרגש מנוכחות של מים שכן הוא עמיד מטבעו בפני חלודה. יתרון זה רלוונטי במיוחד לפרופילים שמורכבים בחדרי רחצה או בפריטים שחשופים לגשם, ובעצם בכל סביבה לחה זוהי איכות יקרת ערך.

סיבה משמעותית שלישית לבחור בפרופיל מאלומיניום היא שמדובר בפריט בעל יכולת איטום גבוהה מאוד. במיוחד רלוונטי יתרון זה לפרופיל שמותקן בחלון, ומסייע במניעת חדירה של קור או חום, רוחות, רעש וכו'. איטום מיטבי חשוב מאוד גם במקלחונים.

Comments are closed.