יום שלישי , 5 דצמבר 2023
חדשות רצות

מה חשוב לדעת על המרת נקודות לטיסות?

טיסה לחו"ל היא מוצר יקר יחסית, אבל גם כזה שישראלים רבים רוכשים לפחות פעם בשנה, ולפעמים אפילו יותר. נקודות שנצברות כתוצאה משימוש בכרטיס אשראי יכולות לעזור לכם לצאת מהארץ במחיר מוזל, ולכן כדאי להבין איך לבחור את התוכנית הטובה ביותר מבין כל אלה המוצעות לנו.

יחס ההמרה

הפרמטר החשוב ביותר בכל תוכנית המרת נקודת לטיסות הוא באופן טבעי יחס ההמרה. כך למשל בעלי ובעלות כרטיס האשראי MAX מקבלים 70 נקודות תעופה על כל 3,500 ₪ בכרטיסי האשראי הבסיסיים, 70 נקודות תעופה על כל 2,100 ₪ כשמדובר על ויזה זהב, ועבור כרטיס מאסטרקארד פלטינה מוענקות 28 נקודות טיסה על כל 700 ₪. במאסטרקארד יחס הצבירה הוא 5:1 בכרטיס הרגיל ו-4:1 בכרטיס הפרימיום.

חברות התעופה שבהן ניתן לבצע המרת נקודות לטיסות

חשוב לשים לב לרשימת חברות התעופה שעבורן האופציה של המרת נקודות לטיסות רלוונטית. כך למשל בישראכרט ניתן לממש את הנקודות שנצברו באל על ובבריטיש איירווייז, ואילו MAX מקנה נקודות למגוון רחב מאוד של חברות. אם למשל אתם מרבים לטוס לארה"ב, מן הסתם האופציה השנייה עדיפה לכם. כמו כן חשוב לוודא שאין מגבלות מצד חברת התעופה לגבי מימוש הנקודות.

מועד איפוס הנקודות

ברוב המקרים תוכניות המרת נקודות לטיסות כוללות נקודת זמן שבה נקודות שלא נוצלו נמחקות. אם כבר יש לכם תוכניות ספציפיות לטיסה, ואתם יודעים מתי תרצו לנצל את הנקודות – כדאי לשים לב למועד המחיקה כדי לא לפספס את ההזדמנות ואת ההנחה המשמעותית. כמו כן חשוב לבחון אם ניתן לנצל את הנקודות שמיועדות לטיסות למטרות אחרות כגון פינוקים, הנחות במסעדות וכו'.

רמת השירות

אמנם הפרטים הטכניים – כמה נקודות ניתן לקבל עבור הרכישות החודשיות – הם אלה שמושכים את מרב תשומת הלב, אבל כדאי לבחון גם את רמת השירות של כל חברה. גם אם לכאורה מדובר במוצר שהשימוש בו יומיומי ומובן מאליו, כזה שאין בו צורך בקשר עם החברה ועם הנציגים שלה, יש מצבים שבהם כן נדרש שירות, ובמצב כזה איכות השירות הופכת לקריטית. 

Comments are closed.