יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

פועלו הציבורי של אורי לופוליאנסקי

מעטים האנשים אשר ניתן להגיד כי שינו את החברה הישראלית ואשר השפעתם היא כה גדולה אשר תיזכר לדורי דורות. אין ספק כי בעוד מאה או מאתיים שנה כאשר יבחנו ההיסטוריוניים את החברה הישראלית הם יתייחסו אל דוד בן גוריון אשר הקים את המדינה ואל מנחם בגין אשר חתם על הסכם השלום עם המצרים. אך לא רק פוליטיקאים יעמדו במרכז המחקר של ההיסטוריונים אלא גם פעילים חברתיים אשר יש שיגידו שהשפעתם גדולה אף יותר מזו של הפוליטיקאים. המקרה המובהק ביותר של כך הוא של אורי לופוליאנסקי אשר הקים את ארגון יד שרה ושינה את מדינת ישראל מן הקצה אל הקצה. למעשה ניתן לומר כי אולי מר לופוליאנסקי נגע בחייהם של יותר ישראלים מאשר של כל אדם אחר בארץ וזאת עקב העזרה העצומה שהארגון שהקים, יד שרה, עזר לאורך השנים למאות אלפים ואולי אף למיליונים.

אורי לופוליאנסקי

האם ארגון יד שרה מבחין בין אדם לאדם?

כאשר אורי לופוליאנסקי הקים את ארגון יד שרה היה לו ברור ללא כל צל של ספק כי ארגון יד שרה לא יבצע הבחנה בין כל אדם ולא משנה מהו מינו, דתו או גילו. אורי חרדי מאמין אשר הדת היא מרכיב משמועתי בחייו ידע כי הדרך היחידה שהארגון יצליח היא רק אם הוא ייתן שירות לכל אזרחי מדינת ישראל. לאורי היה ברור, אולי עקב אמונתו העזה בשם ואולי עקב אופיו, כי אפליה היא דבר חמור ביותר ואסור להשלים עמה בשום פנים אופן. כך אתם יכולים לראות כי הפריסה של ארגון יד שרה היא בכל רחבי הארץ וכך כל אזרחי המדינה יכולים ליהנות מארגון חסד זה.

האם אורי חזה את הצלחתו של ארגון יד שרה?

אם תשאלו את אורי לופוליאנסקי האם הוא חשב כי הארגון יצמח לכאלה ממדים ויהיה אולי הארגון החברתי החשוב ביותר במדינת ישראל הוא יגיד לכם כי מעולם לא תכנן זאת ולא צפה זאת. אך זה לא מוריד מגודל ההישג של ארגון יד שרה ורבים אף יגידו כי זה מעיד כאלף מונים על צניעותו של אורי ועל היותו איש חסד אמתי.

Comments are closed.