יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

עיסוי שוודי

עיסוי שוודי נחשב לאחד מסוגי העיסוי האהובים ביותר על רוב האנשים. מדובר על טיפול נעים ומפנק, במהלכו המטופל נהנה ממגע עדין ומקצועי, ומתחושה של רכות ונינוחות. העיסוי נעשה באמצעות שימוש בידיים של המטפל, במרפקים שלו ובאמות. המטרה היא להפעיל ולעורר את כל איברי הגוף השונים, לשפר את זרימת הדם ונוזל הלימפה וליצור תחושה נעימה ורגועה בקרב המטופל. במהלך העיסוי, המטפל מניע את המפרקים השונים של הגוף, במטרה להפחית את רמות הלחץ והסטרס העצור בהם. בצורה כזו ניתן להרפות את השרירים וליצור הרמוניה בגוף ובנפש. בסיום העיסוי, כל מטופל ירגיש נינוח, רגוע ושליו יותר. צורת העיסוי הזאת פותחה בשוודיה בתחילת המאה ה – 18. היא הגיעה לארצות הברית ב – 1850, והפכה עם הזמן לאחד מסוגי העיסוי הפופולאריים ביותר. זוגות רבים בוחרים להתפנק יחדיו בעיסוי זוגי, הכולל בעיקר עיסוי שבדי.

עיסוי שוודי

מהם היתרונות של עיסוי שוודי?

מדובר על צורת עיסוי שמטרה להבריא את המפרקים, להרגיע את השרירים ולרפא את הנפש. מדובר על טיפול טבעי, שאינו מבוסס על תרופות ואינו כולל שום תופעות לוואי. המגע של המטפל אמור להרגיע את השרירים, לחלץ את המתח העצור במפרקים השונים ולהגמיש את רקמות החיבור. מטרת העיסוי היא לשחרר את גוף המטופל מתחושות קשות של מתח, לחץ, חרדה, עייפות וכדומה. הטיפול משפיע לא רק על המפרקים והשרירים, אלא גם על מערכת העצבים, על זרימת הדם ונוזל הלימפה. הטיפול הוכח כמסייע במקרים של כאבי ראש חזקים, עור רפוי וחסר חיים ומחלות נשימה כגון אסתמה. כמו כן, הטיפול משפיע עמוקות על המצב המנטלי של המטופל, הוא יכול לשפר משמעותית את איכות השינה, יכולת הקשב והריכוז וכדומה. לאחר הטיפול, המטופל אמור להרגיש רענן וחינני יותר, מלא באופטימיות ורגשות חיוביים.

לסיכום, עיסוי שוודי מכיל בתוכו לא מעט יתרונות שונים לגוף ולנפש. כל מי שמעוניין לקחת הפסקה מהחיים, להתרענן ולטפל בכאבי שרירים או מפרקים, חייב להזמין לעצמו עיסוי איכותי ומקצועי. במהלך העיסוי המטפל משתמש בטכניקות שונות, הכוללות ליטוף, חיכוך, לישה, הרטטה והקשה, באמצעות כפות הידיים, האמות או המרפקים שלו.

Comments are closed.