יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

לובנדנט מסבירים: איך יודעים שצריך טיפול שורש

אחד הכאבים החזקים שישנם בגוף הם כאבי שיניים וזאת יודעים רבים מהאנשים אשר מצאו את עצמם מחפשים באחת בלילה מרפאת שיניים בתל אביב או עיר אחרת שמציעה רפואת חירום שתוכל לגאול אותם מייסוריהם. מלבד זאת, בין טיפולי השיניים הדחופים וניתן למצוא טיפול שורש מצב שמנהיר רבים אל רופאי השיניים.

אבל כיצד אפשר לדעת אם צריך טיפול שורש?

טיפול שורש נחשב טיפול שכיח כפי שהזכרנו, והוא כולל בדיקה וצילום רנטגן לזיהוי השן החולה ולאחר מכן אבחנה של פגיעה בשורש השן.

טיפול כזה כולל ניקוי פנימי של חיידקים שנמצאים בתוך השן  – מה שמתבצע על ידי קדיחה בשורש השן, ניקוי תעלות שורשי השיניים הוצאת רקמות מוך השן ולאחר מכן סתימה מיוחדת שמבצעים על גבי השן.

איך יודעים שצריך טיפול שורש

איך יודעים אם צריך טיפול שורש?

אם אתם חושבים כי ישנה פגיעה עצבית באחת מהשיניים שלכם, אם יש לכם כאבים חזקים ורגישות לחום ולקור ייתכן ואתם זקוקים לטיפול שורש. טיפול כזה דרוש כאשר ישנה שן פגועה שנכנסו אליה חיידקים רבים, ובשל כך ימצאו עצמם רבים סובלים מכאבים הקשורים לעצבים וזאת בשם חדירה של קור או חום לאמייל השן ומכאן שידור הכאב מעצבי השן אל כל הגוף.

טיפול שורש צריכים כאשר ישנה פגיעה של חיידקים בחלק שנקרא: אמייל המגן על הדנטין והיא רקמת החיבור בשן. טיפול כזה דרוש במקרה של זיהום חיידקי והוא נעשה בקלות תוך שאם בעבר טיפול שורש היה מצריך עקירת השן מהמקום, הרי שכיום באמצעות קדמה וטיפול נכון – אפשר לקבל טיפול מהיר וללא עקירה.

האם הטיפול מתבצע בהרדמה?

טיפול שורש מתבצע באמצעות הרדמה מקומית והיא אלחוש שאותו מורח רופא השיניים באזור הטיפול. בנוסף מי שמאד סובל ורגיש מאד, יוכל לקבל טיפול באמצעות גז צחוק שמקהה את הכאב.

האם טיפול שורש כואב מאד?

טיפול מסוג זה לא נחשב מאד כואב, יש טיפולים כמו השתלת שיניים שיותר מורכבים, בטיפול הזה רק ברגע שבו מתבצעת קדיחה בשן יכולה לצוץ אי נוחות.. עם זאת כיום באמצעות טכנולוגיות מתקדמות יכולים רבים ליהנות מטיפול קצר יותר וגם פחות כואב במרבית הפעמים.

אז אם כואבות לכם השיניים, חשוב לא להזניח ולגשת מיד לקבלת טיפול רפואי ראוי.

Comments are closed.