יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

עורך דין מומחה בליווי חקירה פלילית

אם נקראתם לחקירה פלילית, חשוב שתדעו רגע לפני כי הגרסה והמענה לשאלות שתתנו לחוקרים: יכולה להשפיע במידה רבה על המשך הטיפול בתיק, על נקיטת הליכים, הגשת כתב אישום, כמו גם סגירה של התיק ומחיקת הרישום הפלילי.

כיום מוצאים עצמם רבים מהאנשים בסיטואציה בה הם מוזמנים לחקירה פלילית, תוך שרבים לא יודעים שכדי להקל על עצמם בסיטואציה הלא נעימה הזאת: הם יכולים להיוועץ ולהיעזר בעורך דין פלילי כבר לפני החקירה וגם במהלכה.

יעוץ כזה גם יכול להקל עליכם וגם יכול להקנות לכם תמונת מצב נכונה כמו גם פרספקטיבה חשובה אודות המשך הטיפול בתיק.

אז מה צריך לעשות במקרה של חקירה פלילית?

אם זומנתם לחקירה פלילית או אם נעצרתם ואתם עוברים חקירה כזאת – חשוב לפני הכל לברר מהו המעמד שלכם כנחקרים ומה מהות החקירה.

בדקו האם אתם חשודים או שאתם עדים בחקירה.

עוד חשוב לדעת שללא צו של בית המשפט אתם לא חייבים לגשת ולהיחקר.

בנוסף חשוב להתייעץ עם עו"ד פלילי לפני החקירה ולבקש ייצוג של עורך דין במהלך החקירה.

עורך דין פלילי

שימו לב כי עורך דין פלילי אשר בחרתם, מומחה בליווי בחירה פלילית וכי הוא כזה שיכול לסייע לכם גם להבין את הצפוי לכם וגם לענות או לא לענות על שאילות שנועדו להכשיל אתכם או לגבות ממכם הצהרה שאינה נכונה.

בנוסף חשוב כי תדעו מהן האשמות שמיוחסות לכם, תוך שאתם מבינים כי תוכלו לשמור על זכות השתיקה כמו גם להתייעץ עם עורך דין פלילי או לבחור עורך דין שיהיה נוכח בעת חקירתם.

עוד יש לדעת כי כיום אפשר לבצע הקלטה של החקירה וזאת כדי שיהיו לכם כמה שיותר חומרים אודות החקירה שלכם.

בכל הנוגע למעצר, שימו לב כי במידה ואתם עצורים יש לבחור בעורך דין אשר יגיע לשימוע שלכם, כמו גם שחשוב לדעת ששופט אינו יכול לשלוח חשוד למעצר בית של יותר מחמישה ימים. מידע זה חשוב במיוחד וזאת כדי שתוכלו לצאת בשלום מכל הליך שננקט נגדכם.

Comments are closed.