יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

ליווי עו"ד בזמן סגירת תיק משטרתי

אם נפתח לכם תיק במשטרה ואתם מרגישים חסרי אונים ואבודים נוכח חקירה משטרתית, מעצר,  הגשת כתב אישום ושלל פעולות שננקטות נגדכם מכל סיבה  – חשוב שתדעו כי תיק משטרתי חשוב לסגור, תוך שבמהלך פתיחת התיק כמו גם במהלך חקירה או מעצר: חשוב שילווה אתכם עורך דין פלילי.

אבל כיצד יסייע ליווי של עו"ד במקרים כאלה? וכיצד בוחרים בעורך דין המתאים? כמה טיפים ועצות למי שרוצה לדעת יותר.

אם אתם נמצאים במהלכה של אפיזודה לא נעימה שבה נפתח לכם תיק במשטרה – חשוב כי לפני הכל תדעו את הזכויות שלכם ביניהן: נוכחות של עורך דין המהלך חקירה, קבלת ייעוץ מעורך דין לפני החקירה, נוכחות וניסוח הגנה במקרים שמוגש נגדכם כתב אישום, שימוש בזכות השתיקה במידה ועורך הידן ייעץ לכם על כך (או עד בואו של עורך דין מטעמכם) כמו גם הענות לביצוע בדיקת פוליגרף או סירוב לביצוע בדיקה כזאת, בקשה לעימות מול המתלונן, שיחה עם עדים הקשורים לחקירה ועוד.

כיום כל אדם שמזומן לחקרה משטרתית, זכאי לייצוג של עורך דין והמצאות עורך דין בחדר החקירות או בכל מקום שבו נחקרים.

סגירת תיק משטרתי

אבל מדוע ליווי עורך דין בזמן סגירת תיק משטרתי חשובה?

אם אתם נמצאים במהלך חקירה או שסיימתם את החקירה המשטרתית חשוב שתבדקו על ידי עורך דין פלילי האם הוגש נגדכם כתב אישום, או שכעת התיק עדיין נמצא בחקירה והוא מתועד במחשבי המשטרה.

במידה וכן חשוב לפעול על מנת לסגור את התיק וזאת כדי שהוא לא יהווה 'כתם' לא נעים בעברכם שימנע ממכל הגעה אל מגוון יעדים בחייכם.

כיצד בוחרים עורך דין פלילי טוב?

כאשר אתם בוחרים את עורך הדין המתאים ביותר, שימו לב כי הוא מתמחה בפלילים ובמחיקת רישום פלילי כמו גם שהוא יכול לסייע לכם לבצע סגירת תיק משטרתי ובכך למנוע הגשת כתב אישום. בכך תוכלו להימנע מאי נעימות ומתוצאות הרות גורל שעלולות לקרות במידה ותיקכם יגיע אל בית המשפט.

Comments are closed.