יום שלישי , 20 אפריל 2021
חדשות רצות

איך בוחרים כריכת ספרים?

הכריכה של הספר שלכם היא הפנים של הספר והיא עשויה להיות חלק בלתי נפרד משלבי המכירה והשיווק של הספר. אחרי הכול הספר שלכם עומד שם על מדף הספרים עם עוד אינספור ספרים אחרים מסביבו בחנות הספרים – מה יגרום לו להתבלט על פני הספרים האחרים? הכריכה כמובן. כאשר אנו מדברים על כריכת ספרים אנו מדברים על השילוב שבין עיצוב כריכת ספר נכון לבחירת חומר הגלם והעובי של הכריכה.

המשמעות של כריכת הספר בשיווקו:

כאמור בכמה השניות הראשונות שבו הלקוח הפוטנציאל נחשף לספר שלכם יש כמה תהליכים שהוא עובר: הכריכה שלכם צריכה לצוד את עינו כדי שהוא ירים את הספר שלכם ויציץ בו. בנוסף במשך כמה שניות שבהן הוא יצפה בכריכה ובמה שכתוב בה היא אמורה לגרום לו לרצות לפתוח את הספר ולעלעל בו מעט. לאחר מכן במידה ויתרשם מהתוכן והעיצוב הפנימי הוא עשוי לקנות את הספר.

איך בוחרים כריכה לספר?

ראשית כדאי להחליט אם אנו רוצים כריכה רכה או קשה. הכריכה הרכה קלה וגמישה יותר, נוחה יותר לרוב האנשים לשאת את הספר ממקום למקום. מצד שני היא פחות שומרת על העמודים וכאשר מניחים את הספר פתוח על השולחן היא ככל הנראה תיסגר. כריכה קשה תשמור על הספר פתוח גם אם עצרנו לרגע במהלך הקריאה כאשר הספר מונח על השולחן, היא תשמור יותר על העמודים הפנימיים והיא נחשבת למהודרת ומכובדת יותר ברוב המקרים.

בחירת סוג הכריכה:

כעת בנוסף לעיצוב או איכות הכריכה תרצו להחליט גם לגבי סוג הכריכה. תוכלו לבחור בכריכת פרוצס, כריכת סקאי, כריכת PU, כריכת עור או כריכה מיוחדת אחרת בהתאמה אישית. לעתים ניתן להשתמש גם בנייר כרומו עבה יותר עבור כריכה רכה. 

קראו כיצד הוצאה לאור תוכל לסייע בתהליך

Comments are closed.