יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

שלטים למשרד

כשאתם נכנסים למשרדים של חברה או ארגון שאינכם מכירים, השלטים במשרד יכולים להעניק לכם את האפשרות הראשונית להכיר את המקום עוד לפני שתדברו עם אדם אחד. שילוט משמש הן כאמצעי נהדר לסמן את הדרך עבור השוהים במקום, והן בכדי להעביר מסרים, ישירים או נסתרים, באמצעות גרפיקה. שלטים למשרד עוזרים לבניית האווירה שבו, מייצרים אחידות בארגון ומכאן שיש להשקיע הן בעיצובם, והן בייצורם מחומרי גלם עמידים.

איפה מניחים שלטים למשרד?

השילוט והכרזות השונות יכולים להיות מונחים במגוון  מקומות במשרדי החברה, בהתאם ל"תפקידם":

  1. שילוט למשרד שמטרתו לסייע בהכוונת העובדים והמבקרים, אל מקומות שונים ברחבי הבניין. שלטים כאלה יונחו הן באזורים אסטרטגיים כמו הלובי בכניסה או "צמתים" בין משרדים קטנים, והן במסדרונות השונים, כאשר התוכן הכתוב יהיה לרוב מלווה בגרפיקה של חיצים.
  2. שלטים למשרד שמיועדים למטרת "הכרזה על מיקום", כמו שילוט בכל קומה בבניין, שבה כתוב מספר הקומה, או כאלה המותקנים בפתחי דלתות המשרדים בהן עובדים בעלי התפקידים השונים בארגון, עליהם יהיו כתובים שמות העובדים הרלוונטיים.

בשביל מה השילוט במשרד מיועד?

מלבד המטרות הברורות מאליהן, התקנת שלטים למשרד מיועדת גם על מנת לייצר תחושת שייכות של העובדים במקום וכן של המבקרים בו, אל הארגון עצמו. כאשר החברה מזוהה עם סמל מסוים או צבע, צורות גרפיות או אפילו סוג גופן ספציפי, השילוט אשר יעוצב בשילוב הגרפיקה הזו ישדר באופן נסתר את כל המסרים שהחברה מזוהה עמם.

על מה חשוב לשים דגש בייצור השלטים?

מלבד נושא העיצוב והתוכן, ישנו עוד גורם אחד משמעותי במיוחד בבחירת שלטים המיועדים להתקנה במשרדים: חומרי הגלם מהם הם עשויים. ההשקעה הכלכלית בשילוט מעוצב אינה נמוכה, במיוחד כאשר מדובר בכמות גדולה של שלטים – לכן בוודאי לא תרצו שהבלאי בשלטים יתרחש בתוך זמן קצר.

שלטים המיוצרים בחומרים עמידים בפני פגעי מזג האוויר, כאלה שאינם נשרטים בקלות והצבע של הגרפיקה שעליהם לא דוהה במהרה, יהיו אלו ש"יעבדו בשבילכם" לאורך שנים. המטרה של השלטים בארגון היא להוות צינור של החברה אל האנשים השוהים במשרדיה, ומכאן שמומלץ להשקיע בשילוט איכותי וחזק שישמור על טיבו לתקופה ארוכה.

Comments are closed.