יום שלישי , 2 מרץ 2021
חדשות רצות

שופל הוא המלך של הטרקטורים

תחום עבודות העפר, הפיתוח והבניה מתבסס על כלים כבדים שמטרתם לסייע לבני האדם לסיים את העבודות הללו כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר. בין אותם כלים כבדים נמנים כאלו שהם חלק בלתי נפרד כמעט מכל עבודה, כמו השופל. עבודות שופל יתבצעו לרוב על ידי דחפורים, בובקט וטרקטורים, כשבעצם מדובר על אותו יעה עצום המתחבר לכלי העבודה ומאפשר לו לפנות פסולת\עפר או להעביר אותה ממקום למקום.

אולי סוגי עבודות שופל קיימות?

כאמור, השופל הוא כלי הנדסי כבד המאפשר להעמיס חומרים שונים ולשנע אותם; עפר, אדמה, חומרי בנייה, פסולת, כלי עבודה ועוד, כל דבר שאפשר וצריך להעמיס ולשנע במהלך פרויקט בנייה. עם זאת, עיקרן של עבודות שופל הוא שינוע עפר מהשטח אל משאיות ההובלה, ומהמשאיות אל השטח. בין היתר, יבצע עבודות כגון:

  • יישור השטח – את השופל ניתן לגייס גם לעבודות יישור השטח, המתאפשרות בשל גודלה של הכף הישרה. המפעיל מוריד את השופל אל גובה הקרקע ומתחילה בנסיעה בקו ישר, כשמשקלה העצום של כף השופל מפזרת את עדופי העפר וסוגרת את השקעים בקרקע. לפינישים אחרונים בדרך כלל נהוג לעבור לאחר מכן עם מכבש בכדי להדק את הקרקע.
  • לשמש כיעה – מקור המילה שופל אגב, מגיע מהמילה הגרמנית Schaufel שמשמעותה בפשטות – יעה, שכשמו כן הוא; אוסף אדמה, חומרי בנייה ועפר. את אלו הוא מעמיס על פי צורך ומשנע אותם על פי צרכי תכנית העבודה. במקרים מסוימים ניתן אפילו להעמיס עליו כלי עבודה אחריו כדוגמת גנרטור, ראש מחפרון ואלמנטים אחרים שצריך להעביר מנקודה אחת לאחרת, ולעשות זאת בקלות.
  • הטמנה – השופלים יימצאו גם באתרי פסולת, כשתפקידם יהיה לסייע בעבודת האיסוף, המיון ומיחזור בפסולת. הוא משנעים את הפסולת ומרכזים אותה במקום אחד לפי סוגים, בכדי ליצור סדר וארגון במקום.

עבודות עפר מקצועיות

חברת יוסי נשיא מזמינה אתכם להיעזר בנו בכל הקשור לביצוע עבודות שופל מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. מלבדן, החברה מציעה שירותי עבודות עפר מכל הסוגים ובכל חלקי הארץ, המבטיחות לכם תוצאות ברמת הדיוק והביצוע הטובות ביותר, בעזרת הכלים המתקדמים ואנשי צוות בעלי וותק, ניסיון והיכרות עם שלל עבודות העפר הנדרשות.

Comments are closed.