יום ראשון , 21 אוקטובר 2018
חדשות רצות

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים קמין גז?

אחת המגמות המעניינות בתחום פתרונות החימום היא המעבר של עוד ועוד ישראלים מהפתרונות המסורתיים (מזגן, תנור כזה או אחר) לפתרונות מעניינים יותר ובפרט לקמיני גז (אופציות נוספות הן קמיני עצים וקמיני נפט).

בחירת קמין גז מקנה לנו לא רק אפשרות לחמם את הבית בצורה יעילה מאוד מבחינה אנרגטית, איכות שהינה יקרת ערך עד מאוד בעידן שבו המודעות לחשיבות צמצום הפגיעה בסביבה הינה גבוהה, אלא גם אפשרות להעניק למרחב עיצוב שובה לב, ייחודי ויוקרתי – במחיר לא יקר.

דגשים חשובים בעת ההתקנה

השלב הקריטי בדרך להנאה מכל היתרונות של קמיני גז הוא ההתקנה של הקמין. חובה להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומנוסות במיוחד, וכן יש לוודא קיומה של ארובה כפולה. הסיבה לכך היא שנדרשת ארובה אחת לצורך הוצאת האוויר השרוף ועוד ארובה שנייה על-מנת שתכניס לחדר אוויר נקי שישמר רמת חמצן נאותה.

מרכיב משמעותי נוסף לשימוש בקמין בראש שקט ותוך ידיעה ודאית שהוא תקין לחלוטין כך שהשימוש בו בטוח לגמרי הוא הזמנתו של טכנאי גז מוסמך בתדירות של אחת לשנה. הטכנאי יבדוק את המערכת ביסודיות ויוודא כי היא פועלת באופן מושלם. כמובן שבמידה ונוצר בבית ריח של גז יש להפסיק מידית את פעולת הקמין, לסגור את ברז הגז, לאוורר את הבית ולהזעיק טכנאי גז מוסמכים שיאתרו את מקור התקלה ויפתרו אותה.

היתרונות העיקריים של קמין גז

קמין גז מתאפיין במספר יתרונות משמעותיים:

ראשית, קמיני גז מקנים שליטה מלאה על הטמפרטורה בחדר. שנית, החום שמפיצים קמינים אלה נעים מאוד ואינו מייבש את האוויר כפי שעושים מזגנים וחלק מסוגי התנורים.

עוד יתרון הוא היעילות האנרגטית הגבוהה. יתרון זה בא לידי ביטוי הן בעלות תפעול נמוכה יחסית, כך שכל שעת חימום עולה לנו מעט כסף ביחס לפתרונות חימום אחרים, וכן במינימום פגיעה בסביבה, שיקול שהוא כאמור מרכזי בימינו.

סיבה טובה נוספת לבחור בדגם כזה או אחר של קמין גז היא התרומה שלו מבחינה אסתטית. המבחר הרחב של הדגמים מבטיח התאמה מלאה לכל מרחב, ובפרט ישנה האופציה של קמינים שניצבים במרכז החלל, מייצרים הפרדה חכמה בין שימושים שונים ומפיצים חום נעים לכל עבר.

Comments are closed.