יום ראשון , 24 ינואר 2021
חדשות רצות

קייטרינג טבעוני – גם טעים וגם בריא

על טעם ועל ריח אין מה להתווכח, אבל בנוגע לבריאות הדברים הולכים ומתבהרים – הרבה בשר מוביל לחולי, והרבה חלב גם כן. הטבעונות המודעת, זו שדואגת למגוון מאכלים ולצריכה שוטפת של כל חומרי התזונה הדרושים לגוף, היא טרנד של בריאות, והטעמים הטובים? הם סוג של תוצר לוואי.

מי שחווה קייטרינג טבעוני יודע ומכיר, ואולי אף הופתע לגלות את המגוון העצום של המנות השונות והטעמים הרבים שמונחים לפנינו על מגשי האוכל. בעולם הטבעוני, מנות הקייטרינג הפכו למלאכת מחשבת שנועדה לעורר את כל החושים ולייצר מענה גם למוזמנים הסקפטיים ביותר לאירוע שלכם.

לא עוד טרנד – הקייטרינג הטבעוני כבש את ישראל

טבעונים טוענים זאת כבר שנים, אבל היום זה ידוע גם לקרניבורים מוצהרים וגאים, עולם המזון הטבעוני עשיר הרבה יותר ומגוון הרבה יותר מעולם הבשרים. כמות הסוגים של חומרי הגלם הטבעונית היא עצומה, וכוללת מאות סוגי צמחים, מאות סוגי ירקות, קטניות, אגוזים, אצות, פירות ואינספור מוצרים אקזוטיים וייחודיים, תוך שהם מוותרים אך ורק על ביצים, חלב ובשר.

ברגע שהמיס-קונספציה על עולם הטבעונות מתבהרת הרי קל להבין עד כמה מגוונות המנות, וזאת כאשר לשף הקייטרינג הטבעוני יש את המרחב להציע את העושר הרב של המטבח הטבעוני מבלי להתרוצץ סביב הכנת הבשר הדי משעממת, כפעולה וכטעם, מה שהוביל את הטרנד להפוך לחלק שגרתי בעולם האירועים.

ממתגים את החברה

מעורבות חברתית ומעורבת ערכית הם עמודי תווך בביסוס שם טוב בעיני העובדים שלכם, קהל הלקוחות שלכם והחברה כולה. הבחירה המוסרית בקייטרינג טבעוני היא בחירה לא רק מוסרית, אלא גם שיווקית, בחירה ששמה אתכם בראש החנית בכל הנוגע למודעות חברתית בימינו.

נושא טבעונות לא יורד מן הפרק, וממשיך לייצר גלים וכותרות כבר כמה שנים. כולם מודעים לכך, כולם מדברים על זה, וגם אם אתם לא טבעונים בעצמכם, הרי שאתם מכירים אדם טבעוני, אולי אפילו במשפחה, ואפילו אתם ככל הנראה שקלתם את הרעיון.

לאורך זמן, הבחירה המוסרית היא הבחירה הנכונה, ובכל הנוגע לטעמים, טבעונות מציעה קייטרינג מגוון וטעים יותר, כך שאתם יוצאים נשכרים מכל הכיוונים.

Comments are closed.