יום שבת , 21 יולי 2018
חדשות רצות

קופת גמל להשקעה

אנשים רבים בישראל עובדים לפרנסתם לאורך מרבית שנות חייהם. המטרה העיקרית היא להרוויח כסף על מנת להתקיים ולאפשר לעצמם ולבני ביתם חיי רווחה נוחים. מטרות אחרות הם סיפוק, הגשמה עצמית, עניין, תעסוקה ועוד. רמות השכר משתנות בגלל סיבות מגוונות ויכולות להתחיל מרמה של שכר מינימום ועד למשכורות שנמדדות בעשרות ומאות אלפי שקלים בחודש. לרבים מהאנשים נותרים עודפי כספים והם מחפשים אפיקי השקעה מתאימים. הרצון הוא לחסוך כסף, לאפשר לו לצבור ריביות וליהנות ממנו מעת לעת.

אפיק השקעה מקובל

קופת גמל להשקעה נחשבת לאחד מאפיקי ההשקעה המקובלים וזאת מכמה סיבות. ראשית, יש בה את מרבית היתרונות הקיימים באפיקי השקעה לחיסכון אחרים. כלומר: יכולת בחירה בין מסלולי השקעה סולידיים שונים, אפשרות להגדלה או הפחתה של סכומי כסף חודשיים, החלפת מסלולי השקעה ועוד. בנוסף לכל אלו, יש לה יתרון אדיר בדמות פטור מתשלום מיסים בעת הפקדה ובעת משיכת הכסף בעת פרישה לגמלאות. הפטור ממיסים נחשב לסוכרייה אמיתית שמעניק האוצר וכדאי לנצל אותו.

עידוד חיסכון לעת זקנה

העיקרון לפטור מתשלום מס על הרווחים מוגבל עד לרמה מסוימת. הוא נובע מהרצון של הממשלה לעודד חיסכון לטווח ארוך מתוך ראיית העתיד. המשלה מעוניינת שלאנשים יהא די כסף בעת הזקנה כדי שיוכלו לחיות בכבוד ולא יפלו לנטל על החברה. חשיבה זאת תואמת מאוד את החשיבה של רבים מהאנשים הדואגים למקורות הכנסה עתידיים. קיימים גופים פיננסיים רבים המנהלים קופות כאלו למען הציבור. ההשקעה בקופות הללו נעשית בדרך קלה וניתנת לביצוע בצורה עצמאית או באמצעות יועצים בתחום.

ניהול מקצועי

חברות ביטוח, קרנות השתלמות וגופים פיננסיים אחרים מנהלים קופות גמל להשקעה ומחזיקות לשם כך צוות מנוסה של מומחים. קופת גמל להשקעה נחשבת לחיסכון סולידי וניתן לבחור במסלולי השקעה שמורכבים מהשקעה במניות, באגרות חוב ובמכשירים פיננסיים אחרים. כל תיק השקעה שונה ברמת הסיכון שלו ויהיה מותאם לטעמו ולאופיו של המשקיע. רבים מהמשקיעים בקופות הגמל מאפשרים למומחים לקבוע את הרכב תיק ההשקעות מתוך ביטחון ביכולותיהם המקצועיות ובניסיונם. מומלץ לכל חוסך להפנות חלק מכספיו להשקעה בקופות גמל מניבות.

Comments are closed.