יום ראשון , 26 מאי 2019
חדשות רצות

כל מה שחשוב לדעת על קופות רושמות

הטכנולוגיות השונות שלא מפסיקות להשתכלל משפיעות על מרבית תחומי החיים והופכות את ההתנהלות שלנו בהם לקלה יותר ונוחה יותר. קופה רושמת היא דוגמה מצוינת לכך – למעשה כיום מדובר על מחשב לכל דבר שלוקח חלק פעיל בניהולו של העסק.

הקופה הרושמת של פעם

בעבר קופות רושמות היו כלי בסיסי שמסכם את עלות הפריטים שנרכשו ומציג את השורה התחתונה. החיבור היחיד של אותן קופות היא למדפסת שהנפיקה את הקבלה. בהמשך התווסף לקופה גם משקל דיגיטלי שהקל על תמחור הפריטים שנמכרים בתפזורת, קפיצת מדרגה נוספת הייתה התווספותו של סורק הברקודים שמקל מאוד על עבודתם של הקופאים והקופאיות ועוד אופציה שלא הייתה בעבר וכיום היא כבר סטנדרט בכל קופה רושמת היא מסוף שמאפשר סליקת אשראי.

כיום כאמור מדובר על קופות שכוללות גם פתרונות עסקיים וניהוליים שמסייעים לקברניטי העסק להוביל אותו להצלחה ארוכת טווח.

חשיבותו של המידע

אנחנו חיים כיום בעידן המידע, ומודעים היטב לערך העצום שיש לנתונים עדכניים ומקיפים בכל תחום – ובפרט בכל הקשור לניהול חנויות קמעונאיות. בהתאם קופות רושמות מתקדמות ומשוכללות, שהן תוצר של פיתוח של אנשי מקצוע רבים ובהם מהנדסים, מתכנתים, מנהלי רשתות תקשורת ועוד, מספקות קודם כל את כל המידע הרלוונטי לגבי הסחורה בעסק – והכל בלחיצת כפתור ובכל פילוח שרק תרצו. בזכות הגישה המהירה והנוחה לכל המידע, יכולים מנהלים לתכנן למשל מבצעי מכירות, לא להיתקע בלי סחורה חיונית ועוד.

קופות רושמות – כל הפתרונות בכל מקום

עוד מרכיב חשוב בתרומה של קופה רושמת לכל עסק הוא האפשרות לחבר אותה גם למסופים אחרים, לסמארטפון של בעלי העסק או המנהלים בו, למחשבים רלוונטיים וכו'. בדרך זו כל המידע שקיים בקופה מגיע בזמן אמת לכל מקום שבו הוא נחוץ – אין ספק שמדובר במהפכה דרמטית.

עוד כדאי לדעת שישנם סוגים רבים של קופות רושמות, כולל כאלה ייעודיות למסעדות, כאלה שמתאימות באופן מושלם למעדניות ואחרות. כל הקופות מקצרות את משך ההמתנה של הלקוחות בקופה ובמקביל מפיקות את כל הדוחות הנדרשים במסגרת הניהול השוטף.

Comments are closed.