יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

כל הסוגים של ציוד ספורט

החיבור בין פעילות גופנית לחיים טובים אינו חדש: חז"ל כבר קבעו ש"נפש בריאה בגוף בריא", ובימינו מתפרסמים כל העת מחקרים חדשים שמוכיחים כי ספורט תורם רבות לבריאות מיטבית ולחיים עם איכות. ככל שאנחנו עוסקים יותר בספורט, כך גדל הביקוש לציוד רלוונטי מכל הסוגים – וכדאי לדעת באיזה ציוד חשוב להצטייד לקראת כל פעילות גופנית.

בגדים

הקטגוריה הבסיסית ביותר של ציוד ספורט היא ביגוד. אמנם לפעמים נדמה לנו שבגדי ספורט הם בעיקר דרך להרשים את הסביבה שלנו ואת מי שנתקל בנו במהלך הפעילות הספורטיבית (וגם בדרך אליה וממנה), אבל ציוד הספורט הבסיסי הזה גם מסייע לנו לבצע את האימון בדרך היעילה ביותר. הבגדים חייבים להיות נוחים ומנדפי זיעה, ובסופו של דבר גם לאסתטיקה יש חלק בבחירה.

נעליים

עוד פריט חיוני לפעילות גופנית הוא נעליים – ובפרט למי שבוחר לרוץ, לרכב על אופניים או לבצע אימונים פונקציונליים. מומלץ בחום לא להתפשר על איכות הנעליים. סיבה אחת לכך היא שנעל לא איכותית ולא מתאימה בדיוק לכף הרגל עלולה לגרום לנזקים למבנים העדינים של כף הרגל וגם לחלקים אחרים בגוף, וסיבה שנייה היא שנעליים נחותות אינן עמידות כך שבסופו של דבר תצטרכו לרכוש נעליים חדשות תוך זמן קצר.

מד צעדים

קטגוריה חשובה נוספת של ציוד ספורט היא גאדג'טים שונים שעוזרים לנו להפיק את מלוא התועלת מהפעילות הגופנית. דוגמה לציוד הספורט החשוב הזה הוא מד צעדים – צמיד פשוט לכאורה שעוזר לנו לדעת מה המרחק שעברנו, בין אם במסגרת האימון ובין אם לאורך כל היום. מומלץ להקפיד על בחירת מד צעדים עמיד למים, מחומר שלא גורם לגירויים בעור ועם צג ברור.

ציוד ספורט ייעודי

עוד ציוד ספורט הוא זה הייעודי לפעילות הספציפית שלכם: כך למשל אם החלטתם לרכב על אופניים, מן הסתם אתם זקוקים לזוג אופניים, לטובת אימונים פונקציונליים כדאי להצטייד ברצועות TRX, בכדורי כוח וישנן עוד אפשרויות, וכך הלאה – לכל ענף יש את ציוד הספורט המתאים לו. מומלץ בחום לא להתפשר על האיכות של הציוד כדי לא להסתכן בפציעות מיותרות.

Comments are closed.