יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

ניתוח אף – איך לבחור מנתח פלסטי?

מבין כל ההחלטות השונות שאנו מקבלים בבחירת אנשי מקצוע, אין חשובה מזו – בחירת מנתח פלסטי. ישנם לא מעט מנתחים פלסטיים בישראל, אך בעת ביצוע תהליך כירורגי, כגון ניתוח אף, חשוב לבחור במנתח מומחה בתחומו בעל ניסיון והכשרה רלוונטית. אם החלטתם לעבור ניתוח אף, חשוב שתדעו כיצד לבחור את הפלסטיקאי הנכון עבורכם.

ישנן שתי דרכים עיקריות למצוא מנתח פלסטי מומלץ. הראשונה היא בעזרת המלצות ממכרים שעברו ניתוח אצל אותו מנתח ויכולים להעיד ממקור ראשון על טיבו, והדרך השנייה, כמו כל דבר בימינו, היא למצוא את המידע ברשת. אבל איזה מידע חשוב לבדוק בעת בחירת מנתח פלסטי? רכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות שיש לבדוק לפני ההחלטה איזה מנתח יבצע עבורכם את השינוי המיוחל.

עבודתו של המנתח

קיבלתם המלצה על מנתח פלסטי מחברה או מכר בעבודה? מעולה! אל תסתפקו בתוצאות הניתוח שלהם בלבד וחפשו עבודות נוספות של המנתח. לכל מנתח פלסטי מוביל יש אתר אינטרנט ובו, בדרך כלל, ישנן תמונות של ניתוחי אף לפני ואחרי. זכרו שבבדיקה זו לא תמצאו ניתוחים שנכשלו, הבדיקה נועדה למעשה לבחון את סגנון העבודה של המנתח והאם זה מה שאתם מחפשים. נוסף על כך, מטופלים רבים שהסכימו לחשוף את עבודתם באתר האינטרנט מעידים על כך שהמנתח הנו בעל רזומה מרשים וניסיון רב בתחום.

הכשרתו של המנתח

אז כיצד ניתן לדעת שהמנתח מומחה בתחומו? הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא את ההכשרה המקצועית והאקדמית של המנתח. רופא מנתח מומחה יהיה זה שלמד רפואה והתמחה בכירורגיה פלסטית. נוסף להכשרה, בדקו האם המנתח חבר באיגודים שונים של מנתחים פלסטיים כגון האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, ואם הוא חבר באיגודים בינלאומיים זה אפילו טוב יותר! אם הגעתם לפגישה עם מנתח פלסטי, תבקשו לראות את התעודות הרלוונטיות – זה יותר מלגיטימי!

הניסיון המקצועי של המנתח

נוסף על ההכשרה האקדמית, חשוב לבדוק היכן המנתח עבד בתקופה האחרונה ובמהלך הקריירה שלו בכלל. רופא מנתח שהועסק כרופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית מן הסתם יהיה בעל ניסיון עשיר וידע רב. אמנם אין כל ערובה בניסיון עשיר אך זה בהחלט מדד לרמת הידע של המנתח ולהצלחת הניתוח בסופו של דבר.

הכימיה שלכם עם הרופא המנתח

לאחר כל הפרטים החשובים האלו, חשוב גם לבדוק את הכימיה עם המנתח, שכן מדובר בתהליך מורכב המלווה בהחלמה ובדיקות שגרתיות לאחריו, ורצוי שהרופא שלכם יהיה אדיב וייתן לכם מענה לכל שאלה או צורך במהלך הטיפול. זכרו ששינוי משמעותי כמו ניתוח אף המלווה בחששות ודאגה מצד המנותח יהיה הרבה יותר רגוע כאשר תסמכו על המנתח והתקשורת בינכם תהיה טובה.

ולסיום, ממה להיזהר?

ישנם מספר דברים שצריכים להדליק אצלכם נורה אדומה בכל הקשור למנתחים פלסטיים. מחיר זול משמעותית, על אף הפיתוי, עשוי להעיד על חוסר ניסיון של המנתח. מנתח שלא מסביר לכם על החלקים המורכבים בניתוח אף, ומספק מצג שווא של הליך קל ומהיר, עשוי להעיד על חוסר אמינות. בכל מקרה ובכל שלב בו מתעורר אצלכם חשד או חוסר אמינות כלפי המנתח עצרו הכל ודחו את ההחלטה למועד מאוחר יותר. אז לאחר שעיינתם בעבודות קודמות של המנתח, בחנתם את הכשרותיו, בדקתם את הניסיון שלו ואת הכימיה בינכם – אפשר לצאת לדרך.

Comments are closed.