יום שבת , 21 יולי 2018
חדשות רצות

ניקוי שטיחים בבתי מלון

בתי המלון בישראל מארחים אורחים רבים לאורך כל ימות השנה ובקיץ, באופן מיוחד בשל התיירים והנופשים הרבים הנוהרים אל בתי המלון לחופשה השנתית. לאור התנועה הרבה והמהירה של האנשים בבית המלון, נדרשת תחזוקה מתמידה של מתקני המלון והריהוט שבו.

ניקוי שטיחים

חשיבות שטיחים נקיים בבתי המלון

נוכל למצוא שטיחים בכמעט כל חלק של בית המלון, במרבית בתי המלון. בחדרים לרוב נמצא שטיח מקיר לקיר, בחדרי האוכל, בחלקים מסוימים של הלובי, במסדרונות ולעיתים אף במעלית. לאור הימצאותם של השטיחים בכל מקום במלון, ישנה חשיבות עוד יותר רבה לשמירה על הניקיון שלהם שכן הם נוכחים באופן מיוחד. בבתי מלון לאור הכמות הגדולה של האנשים הנעים על גביי השטיחים והעובדה שנשפך מזון ושתייה על השטיחים, יש צורך בניקוי יסודי של השטיחים באופן די תכוף.

מהן השיטות לניקוי שטיחים?

ראשית, יש לחשוב על אופן הניקיון של השטיח – שכן ישנו ניקיון יסודי מאד של שטיח ומנגד, ישנו התחזוק השוטף של השטיח אותו יש לבצע בבית המלון יותר מפעם אחת ביום. בבתי המלון מחזיקים צוות ניקיון גדול אשר מוכשר לעסוק במלאכת ניקוי השטיחים, מוכשר לעבוד עם החומרים הייחודיים והמכשור הייעודי לכך. הסיבה שבבתי המלון מחזיקים את השירותים הללו ולא משתמשים בחברה חיצונית טמונה בטעמים הכלכליים לכך, שכן יש לנקות את השטיחים בבית המלון באופן כה תכוף שכבר עדיף להחזיק את כל האמצעים לכך בבית המלון עצמו.

 

<<טיפים לניקוי שטיחים במקו>>

טכניקות ניקוי שטיחים בבתי המלון

ראשית כל, נוכל לראות את עובדי הניקיון במלון מנקים באמצעות שואבים גדולים ותעשייתיים את השטיחים במלון על בסיס שוטף- הן בחדרים, בחדרי האוכל ובמסדרונות. זהו ניקיון שוטף שמבצעים אותו לאורך כל שעות היממה ולטיפול במפגעי ניקיון נקודתיים. באשר לניקיון היסודי יותר, ישנן טכניקות כלליות לניקיון שטיחים אותן יש להפעיל בכדי לנקות את השטיחים בצורה הטובה ביותר, בין אם מדובר בשטיח ביתי או בבית מלון. ראשית, יש להסיר לכלוך יבש ואבק על ידי שימוש בשואב אבק. שנית, יש להזריק ולהחדיר חומר ממס כלשהו לעומק השטיח ולקרצף אותו היטב לשם החדרת החומר לשכבות העמוקות של השטיח. לאחר הקרצוף, יש להמתין לייבוש או להשתמש באדים על מנת להחדיר את החומר אף עוד יותר עמוק ורק אז לייבש. בשלב האחרון יש לחזור למעשה על השלב הראשון פעם נוספת ולשאוב שוב פעם את השטיח בצורה יסודית. במידה וישנם כתמים על השטיח ברמה הנקודתית, נשתמש במסיר כתמים ייעודי על הכתמים בצורה נקודתית.

לחוויית שהות נעימה יותר

לאור הנוכחות הגבוהה במיוחד של שטיחים בבתי המלון, חשוב מאד לשמור על התחזוק והניקיון שלהם, על נראות אסתטית ועל ריח טוב. כל זאת על מנת להעניק לאורחי המלון חוויה נעימה בבית המלון.

מחפשים לעשות ניקוי שטיחים? חפשו בגוגל:

בר ניקוי (bar-nikuy.co.il)

העמל 1 פארק אפק, ראש העין

077-430-9001

 

Comments are closed.