יום שני , 26 אוקטובר 2020
חדשות רצות

ויזת עבודה לרילוקיישן – הכירו את סוגי הויזה הבולטים

קיבלתם את עבודת חלומותיכם בארצות הברית או באירופה? זה הזמן להתחיל במסע בירוקרטי לא פשוט, שבמהלכו תצטרכו לבדוק איך בדיוק תזכרו בויזה המיוחלת לעבודה במדינה אליה אתם נוסעים. הבחירה הכי טבעית היא ויזת עבודה אבל תגלו במהרה שיש כמה סוגים של ויזות שונות שמביניהן תצטרכו לבחור את זו המתאימה לכם ביותר.

אלו סוגי הויזה שחשוב שתכירו לפני שאתם מתחילים את המסע הבירוקרטי בדרך למטוס

ויזת מבקר

זו הויזה הסטנדרטית שניתנת בארצות הברית ובמדינות נוספות. זו אינה ויזת עבודה אלא ויזה המיועדת למי שמבקר בארצות הברית לתקופה מוגבלת. בעצם, ויזות המבקרים הן ויזות התיירים והן מפוקחות על ידי שלטונות ההגירה של ארצות הברית ושל כל מדינה אחרת האוכפת את הנושא. ויזת מבקר לא מאפשרת לעבוד באופן מוסדר ברוב המדינות.

ברוב המדינות הויזה הזו ניתנת לתקופה של עד כמה חודשים ולפעמים רק כמה שבועות, בהתאם לחוקי ההגירה למדינה. גם בתהליך קבלת הויזה הזו, ייתכן ותתבקשו להוכיח שאתם לא מתכוונים להשתקע במדינה, שיש לכם עבודה קבועה ועוד תנאים ונתונים אישיים שונים.

ויזת לימודים או ויזת סטודנט

בכל מדינה ויזה כזו מוגדרת בצורה אחרת ומחולקת לתתי סעיפים ותנאים שונים. בארצות הברית למשל ישנה ויזה לסטודנטים עבור לימודים אקדמיים ארוכי טווח, כמו לימודים לתואר ראשון וישנה ויזה מיוחדת לסטודנטים צעירים – תלמידי גן ועד תיכון, אותה תצטרכו לבקש עבור הילדים שלכם.

בנוסף, בארצות הברית דורשים להוציא ויזת סטודנט גם עבור מי שנרשם ללימודי הכשרה ללא תעודה אקדמית וכן ויזה למי שמתכנן להשתתף בתוכנית לחילופי סטודנטים. לכל אחת מהויזות האלו יש דירוג מסוים ולרוב היא לא נותנת תנאים כמו ויזת עבודה מוסדרת.

חשוב לדעת שאחד הדברים שמבקשים להוכיח בתהליך קבלת ויזת הסטודנט הוא שאין שום שאיפה להישאר בארצות הברית או בכל מדינה אחרת לאחר סיום הלימודים.

ויזת עבודה

ויזת עבודה יכולה להתחלק לכמה סוגים שונים של אישורים בהתאם לאופי העבודה, התפקיד, זמן ההכשרה ועוד. בארצות הברית מסווגת ויזת עבודה לפי כמה קריטריונים. ישנה ויזת עבודה על בסיס אישור מעסיק, שניתן למי שמגיע לעבודה זמנית ספציפית, עובד בארצות הברית או במדינה אחרת במסגרת שינוי מיקום המשרה או מוצע לו תפקיד על סמך כישורים מיוחדים – כמו אמן, ספורטאי או שחקן.

ויזת עבודה דיפלומטית ניתנת לעובדים רשמיים, למשל עובדי שגרירות ונציגויות דיפלומטיות, עובדים של ארגונים בינלאומיים, עובדים של הממשלה המייצגים אותה בחו"ל וכדומה. ויזת עבודה נוספת ניתנת למשקיעים המבקשים להגיע באופן קבוע ולנהל השקעות במדינות זרות. בנוסף, ישנה ויזת עבודה מיוחדת עבור אנשי צוות ניידים, המייצגים חברות תעופה, שיט ונסיעות.

בכל מדינה תהליך קבלת ויזת עבודה יהיה מעט שונה ויהיה כרוך בהגשת טפסים, תרגום על ידי נוטריון, ראיון מקדים ועוד – בהתאם למדינה. 

Comments are closed.