יום שישי , 4 דצמבר 2020
חדשות רצות

מי צריך להגיש בקשה לרשיון יצרן? 

רישיון יצרן ניתן על ידי המדינה למי שעוסק ביצור מזון, והמטרה לכך ברורה: פיקוח על היצור המקומי כדי שתהיה אפשרות לשמור על בריאות הציבור. למעשה, כל עסק שבפועל בארץ ומתבצעים בו תהליכים שונים כמו: 

  • הכנה
  • ייצור 
  • אריזה 
  • אחסון 
  • תפעול 

של מוצרי מזון מסוגים שונים צריך להגיש בקשה מסודרת לרשיון יצרן. בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, עסקים כמו מסעדות ודוכני מזון אינם צריכים להגיש בקשה לרשיון יצרן אלא עליהם להחזיק רישיון עסק בלבד. 

איך מגישים בפועל בקשה לרשיון יצרן? 

אם גם אתם חושבים להקים עסק שנותן שירות באחד מהתחומים האלה ברור מדוע תרצו לדעת, בין היתר, כיצד מגישים את הבקשה של רשיון יצרן. חשוב לדעת שמדובר על בקשה שצריך להגיש בשלושה עותקים שונים אל הרשות המקומית. ישנם לא מעט שלבים כאשר חושבים על בקשה לרשיון יצרן, כמו לדוגמא: פגישת היכרות מוקדמת אשר בה צריך לקבל מידע מפורט ככל האפשר אודות העסק או המפעל. בהמשך צריך לבצע עריכה של מדידות שונות, בניית תכנית ואף הכנת סקיצה אדריכלית הכולל תכנון של המפעל. יש לבצע את העבודות בפועל ולאחר מכן, בסוף התהליך ובמידה והכול התנהל כמו שצריך, ניתן יהיה לקבל את האישור המיוחל. 

מדוע כדאי לקבל עזרה מקצועית בדרך לרשיון יצרן? 

אם אתם בעצמכם רוצים להגיש בקשה לרשיון יצרן, ברור מדוע תרצו לעשות כל מה שאפשר כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להצליח. לכן נשאלת השאלה: האם זו בקשה שאפשר וכדאי להגיש לבד? או שאולי עדיף יהיה לפנות אל חברה מקצועית שתוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך? התשובה ברורה: אם תפנו אל חברה שזו המומחיות שלה תוכלו ליהנות משירות מוביל ולדעת שבסוף הדרך תקבלו את הרשיון הדרוש לכם. את הבקשה לרשיון יצרן תוכלו להגיש בימינו בעזרת מספר חברות מקצועיות שעוסקות בענף הזה ולכן יש טעם לבדוק במי אתם בוחרים. הרעיון הוא כמובן לבחור בחברה אמינה ומקצועית שתוכל לעזור לכם וללוות אתכם לכל אורך הדרך, כך שיש טעם לברר תחילה האם זו חברה מוכרת ובעלת מוניטין בתחום. 

Comments are closed.