יום שישי , 4 דצמבר 2020
חדשות רצות

איתור כספים – איך למצוא כספים אבודים?

כל אחד בטוח שהוא יודע כמה בדיוק כסף יש לו, והיכן נמצא ההון שלו, אך מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מעידים כי המצב שונה לחלוטין. מספרים שמפרסמים המשרדים הממשלתיים מעידים על כספים אבודים בסך של מיליארדי שקלים. סכומים עצומים שישראלים רבים כלל לא מודעים להם ולא דורשים אותם.

המחקרים הללו הובילו את הממשלה לקדם תכניות המאפשרות איתור כספים בנוחות רבה יותר מאשר בעבר, ומאפשרים לכל אחד לקבל מידע מהיר ונוח על כלל הכספים הקיימים ברשותו, בין אם בבנקים השונים, בחברות הביטוח, בקרנות ממשלתיות או בכל מקום אחר.

ישראלים רבים אשר כבר החלו לבצע איתור כספים גילו סכומי כסף משמעותיים מאוד אשר יש ברשותם, ומסייעים להם מאוד במצבים כלכליים מורכבים, במיוחד בתקופת הקורונה.

מתי כדאי לבצע איתור כספים?

לכל אחד כדאי לבצע איתור כספים, במיוחד היום כאשר מערכות המידע הדיגיטליות מאפשרות לקבל את המידע בקלות ובנוחות יחסית. לא משנה בני כמה אתם, בהליך של כמה דקות תוכלו להבין בדיוק היכן ממתינים לכם כספים, ואולי לגלות על כספים שבכלל לא ידעתם עליהם.

חשוב לציין כי ניתן לבצע איתור כספים גם עבור אדם שנפטר. היורשים או בני משפחה קרובים יכולים לבצע איתור כספים מלא על מנת לקבל את הכספים השייכים לו, וחשוב לבצע את זה כמה שיותר מהר שכן ישנו חוק התיישנות ובסופו של דבר ייתכן כי הכספים הללו, אשר אין להם דורש, יועברו לרשות המדינה.

איך מבצעים את ההליך?

בשנים האחרונות הוקמו מערכות מידע ממשלתיות אשר מאפשרות לכם לבצע את תהליך איתור הכספים און ליין ובמהירות. כל מה שאתם צריכים זה פרטים אישיים, תאריך הנפקת ת.ז וכדומה ותוכלו לקבל באופן מהיר ומיידי רשימה של כל הגופים אשר מחזיקים בכספים השייכים לכם.

כדאי מאוד לברר מול כל גוף באופן פרטי באילו כספים מדובר, מהם הסכומים, באילו תכניות הם מוחזקים ועל פי כך להחליט האם כדאי לכם למשוך את הכספים הללו, להשאיר אותם או אפילו להעביר אותם לתכניות אחרות על מנת לקבל מהם תשואות.

Comments are closed.