יום שישי , 22 מרץ 2019
חדשות רצות

סקירה סלולרית: אייפון 6s פלוס מול אייפון 7 – כדאי להשקיע בשדרוג?

מהם ההבדלים בין אייפון 6s פלוס לבין אייפון 7 החדש והאם כדאי לשדרג? יצאנו לבדוק!

מחלת השדרוגים

יש אנשים, שפשוט אוהבים לשדרג את הסמארטפון שלהם בכל פעם שיוצא אחד חדש ללא קשר לתדירות ואף מוכנים להמתין מחוץ לחנויות כדי להיות מהראשונים לשדרג. שדרוג בצורה כזו אומר, שההוצאה עבור הסמארטפון היא גבוהה משמעותית לעומת רכישה של סמארטפון מדור ישן יותר.

ההתמכרות לאייפון

יש שאומרים, שברגע שעברתם לאייפון, לא תוכלו להשתמש יותר בסמארטפונים של חברות אחרות. אחת הסיבות לכך היא, שאפל מציעה חוויית משתמש ייחודית, אותה ניתן לאהוב או לא לאהוב, והיא עוברת בין דורות האייפון למיניהם. אבל מי שאוהב, מתקשה להסתגל מחדש לחוויית המשתמש של הסמארטפונים האחרים.

ההבטחה

בשנים האחרונות, בכל פעם שאפל השיקה טלפון חכם חדש, קהל הלקוחות נהנה משדרוגים משמעותיים בין המכשירים הקודמים לבין הדגם החדש ולכן גם יש ציפייה של קהל הלקוחות לשיפורים גדולים והנאה מובטחת מהמכשיר החדש. האם אותו הדבר נכון גם לגבי אייפון 7?

ההבדלים בין אייפון 6s פלוס לאייפון 7

כאמור, עם כל אייפון חדש שיוצא יש ציפייה להבדלים משמעותיים בינו לבין הדגם הקודם. אם כן, מהם ההבדלים בין אייפון 6s פלוס  לבין אייפון 7? ובכן, ההבדל המשמעותי ביותר הוא כזה, שאי אפשר לראות אבל אפשר להרגיש – מעבד משופר, שישפר את הביצועים של המכשיר לאורך זמן. כמו כן, אייפון 7 יודע להגן על עצמו טוב יותר מפני חדירה של מים למערכת הפנימית ולשם כך גם בוטלה הכניסה לאזניות. חשוב לציין, שזוהי א המצאה של אפל ובשוק יש כבר מכשירים רבים של חברות אחרות עם הגנה מפני מים.

הבדל נוסף ופחות אהוד בין שני המכשירים הוא כפתור הבית, שפשוט לא מרגיש כמו כפתור ויש שאומרים שהוא פשוט נוראי ובמקום לשדרג את המכשיר, הוא משנמך אותו משמעותית. בנוסף, גם הביצועים של המצלמה שופרו, אבל אם אתם רוצים ליהנות ממצלמה איכותית במיוחד באייפון שלכם, תצטרכו לרכוש מכשיר גדול ומסורבל יותר.

האמת שלא הציגו

במהלך טקס השקת האייפון החדש השקיעו מאמצים רבים בשיווק הסמארטפון החדש והנחשק והציגו את כל החידושים בו. אבל דבר אחד שכחו לציין, או שהשמיטו בכוונה תחילה: מסתבר, שגם אייפון 6s פלוס של סלקום הוא בעל הגנה מפני מים ויותר מכך – ההגנה שלו טובה יותר מזו של אייפון 7.

אז לשדרג או לא?

אם ממש דחוף לכם להיות הבעלים של אייפון 7, שדרגו. המכשיר הוא טוב בסה"כ ובעיקר אם אתם מעוניינים לשדרג מדגם ישן במיוחד. יחד עם זאת, אם יש ברשותכם מכשיר אייפון 6s פלוס, אולי עדיף שתישארו אתו ותחכו לדגם הבא. כמו כן, אם יש ברשותכם דגם ישן יותר, תוכלו גם לשדרג אותו לאייפון 6s פלוס וליהנות לא פחות.

Comments are closed.